GOSO on elukutselisteks muusikuteks õppivatest noortest koosnev kollektiiv, kelle repertuaar on mitmekülgne, ulatudes klassiklisest muusikast kaasaegsete teoste esmaettekanneteni ja kooli spetsiifikast lähtuvalt koostööni rütmimuusikutega. Orkestri ees on seisnud nii noored muusikud Eestist kui rahvusvaheliselt tuntud dirigendid: maestrod Eri Klas, Peeter Saul, Toomas Kapten, Emmanuele Pasqualin, Jüri-Ruut Kangur, Aarne Saluveer, Hando Põldmäe, Mihhail Gerts jt. Praegu on orkestri dirigent Kaspar Mänd. Solistidest on orkestriga musitseerinud Heli Veskus, Mart Madiste, Oliver Kuusik, Nele-Liis Vaiksoo, Uku Suviste jt. Esinetud on muusikalavastuses (muusikalid "Minu veetlev leedi", "West Side Story", Kangro lasteooper "Saabastega kass", Eespere lastemuusikal "Metsluiged" jm.), Eesti Kontserdi sarjas "Noored muusikas" koos Tallinna Muusika-keskkooli orkestriga, kooli juubelitel, Saaremaa Ooperipäevadel, rahvus-vaheliste konverentside raames, Eesti Vähiliidu heategevuskontsertidel jm. Kevadel 2014 osales GOSO Rautavaara Klaverikontserdi Eesti esma-ettekandel (solist Madli Marje Sink), 2015. a. kevadel toimusid "Muinas-jutugala" kontserdid koostöös Eesti Kontserdiga. GOSO on teinud kontsertreise Soome, Saksamaale, Ungarisse, Austriasse ja Peterburi. Orkestri tegevust on salvestatud ka CD-plaatidele.
Hooaja 2019/2020 tegutseb keelpilliorkestrina.
Haapsalu Muusikakooli kammerorkester asutati 1994.a. märtsis sümfoniettorkestrina ja selle dirigent oli 1999.a. detsembrini Jüri-Ruut Kangur. Selle perioodi sisse mahub tegutsemine muusikateatri orkestrina ja 5 muusikalavastuse (Sisaski "Kuri kuningatütar", Kanguri "Joona saatmine" ja "Klounid klassiekskursioonil", Rannapi "Pildikesi lapsepõlvest", Kovali "Hunt ja seitse kitsetalle") etendamine ning ka muid kontserte. Toimusid kontserdireisid Itaaliasse, Ungarisse, Hispaaniasse, Austriasse jm. 2000.aastast on dirigent Lehari Kaustel, tema juhatusel on lavale toodud lastemuusikal "Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi", esinetud korduvalt Soomes, Hiiumaal, muidugi oma kodulinnas Haapsalus jm. Orkestris mängib 20 muusikakooli õpilast, õpetajat ja vilistlast.
Orkester alustas tegevust 2003. aastal. Orkestris mängivad Harjumaa muusikakoolide tublimad keelpilliõpilased ja nende õpetajad. Aasta jooksul valmistatakse ette 4-6 uut kava ja antakse kontserte Harjumaal ja kaugemalgi. Kontsertreisidel on käidud Soomes, Rootsis, Poolas, Austrias, Ungaris, Venemaal ja Itaalias. Orkestri juures tegutseb ka ettevalmistusorkester, mida juhatab Tekla Tappo. Kaks kooseisu kokku ühendavad endas üle kaheksakümne noore keelpillimängija ja õpetaja. Orkestri dirigent oli pikka aega Hando Põldmäe, alates 2017. sügisest on dirigent Imre Rohuväli.
Orkester on asutatud 30 aastat tagasi ja selles osalevad 12-25-aastased noored. Orkestrit juhendavad asutajaliige Juta Helilaid ja Angelika Kadarik, Glaire Helilaid-Ruben. Orkester on esindanud Harjumaad ja Eestit, esinetud on koolides, kultuurikeskustes, Harjumaa laulupidudel ja noorte-ja üldlaulupidudel. Koostööd on tehtud Tallinna Poistekoori, Eesti Lastekoori ja Tallinna Reaalkooli Laulustuudio lastekooriga. Orkestri repertuaaris on nii klassikaline kui rahvuslik folkmuusika ja eripära on esineda Eesti erinevate maakondade rahvariietes. Orkester on osalenud paljude Euroopa riikide festivalidel-konkurssidel ja saanud Harjumaa Kultuuripärli tiitli.
Kuressaare südames kohtub iganädalaselt kirev ja lõbus muusikakooli sümfoniettorkester, mida alates 2016. aastast juhib särtsakas ja nõudlik Itaalia dirigent Edoardo Narbona.
Orkester on läbi aastate (2004-2016 Matis Männa käe all) kujunenud kooli keskmeks, kus kohtuvad õpilased, õpetajad, vilistlased ja sõbrad ning kus tõsise töö ja harjutamise tulemusena õpitakse ühe tervikuna musitseerima ja sellest rõõmu tundma.
Kuressaare muusikakooli sümfoniettorkestri sooviks on haarata orkestri tegevusse võimalikult palju muusikakooli lapsi erinevadelt erialadelt solistide ja osalejatena. Meie eesmärgiks on lisaks noorte muusikute mitmekülgsele arengule ka orkestri ja pillimängu tutvustamine Saaremaa üldhariduskoolides.
Usume, et orkestrimäng seob noori muusikaga ja inspireerib. Seda tuleb väärtustada ja julgustada kõiki kes soovivad osaleda, et Eesti muusikakultuur oleks rikkalik ja jätkusuutlik.
Kuusalu Kunstide Kool tegutseb 1988. aastast, kooli sümfoniettorkester asutati 2009.a. Orkester koosneb kooli õpilastest vanuses 9-17 ja orkestri töös osalevad aktiivselt ka kooli õpetajad, kokku on 30 mängijat. Orkestri repertuaar lähtub väga noorte mängijate võimetele vastavast peamiselt akadeemilisest orkestrimuusika repertuaarist. Orkestri senised suurimad saavutused on olnud osalemised kahes suure muusikalavastuses: aprillis 2012 etendati Kuusalu Keskkoolis Eino Tambergi operetti "Odüsseus", 2014. ja 2015.a augustis Kuusalu Laurentsiuse kiriku aias ning Viinistu Kunstimuuseumi Katlamajas Tauno Aintsi ja Urmas Lennuki muusikalavastust "Lauritsa lubadus" koostöös Veljo Tormise Kultuuriseltsiga.
Mais 2015 osaleti Kuusalu valla aukodaniku Veljo Tormise juubeli tähistamiseks toimunud vabaõhukontserdil "Regivärss ja Karuäke" Kuusalu Keskkooli staadionil. Orkester on osalenud ka 2011.a., 2014.a. ja 2017.a. laulupeol.
Orkester asutatid 2014. aasta septembris ja selles mängib ligi 30 noort muusikut. Orkestri esimese dirigendi Jüri Schleifmani juhatusel mängiti nii koraale kui ka klassikat. Traditsiooniks on igal jõulukontserdil esitada üks lugu ka koos muusikakooli kooriga. 2015.a. kevadel esineti Tallinna Raekoja platsil Vanalinna Päevade raames. Orkestrit on juhatanud Hando Põldmäe, hetkel on dirigent Imre Rohuväli.
Orkester alustas tegevust 2014.a. jaanuaris Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel ja see on tänaseks oma 85 liikmega riigi suurim noorte sümfooniaorkester, kus mängivad Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti regiooni muusikakoolide õpilased ja õpetajad Valga, Valka, Antsla, Tõrva, Nõo, Otepää, Karksi-Nuia ja Abja Muusikakoolist. Esinetud on mitmel pool Lõuna-Eestis, ka Valkas ja Tallinna Raekoja platsil Vanalinna Päevadel, tänavu maikuus sõidetakse Euroopa noorte muusikafestivalile San Sebastiani Hispaanias. 2016. aastat alustati kontserdisarjaga, mis viib orkestri kõikide osalevate muusikakoolide kodukohtadesse. Orkestri dirigendid on Anton Kogan ja Jose´ Antonio Page Ramirez. Liivimaa.
Narva Noorte Sümfooniaorkester on noor ja aktiivne kollektiiv, mis alustas oma tegevust Irina Kossova ja Aksel Svenssoni eestvedamisel 2013.a. aprillis Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu algatusel. Selles mängivad peamiselt Narva Muusikakooli, Narva Kreenholmi Muusikakooli ja Sillamäe Muusikakooli õpilased. Viimasel ajal on orkestri tegevus muutunud väga aktiivseks ja 2015. aastal esines orkester kokku koguni 32 korral, millest võib esiletõsta jõulukontserdi, Bachi 330. sünniaastapäevale pühendatud kontserdi, esinemine Sillamäe Gümnaasiumi ballil, rahvusvahelise muusikapäeva tähistamiseks tunnine kontsert Astri kaubanduskeskuses. Peamiselt on esinetud Narvas, Ahtmel, Sillamäel ja Uus-Narvas. Orkester on 2015. aastal toimunud jazz-festivali laureaat ning rahvusvahelise konkursi Baltic Star 2. preemia võitja. Koostööd on tehtud Soome helilooja Harri Wessmaniga ning Narva koolides viidi läbi loeng-kontsert "Sümfooniaorkestri instrumendid". Osaleti ka 2014.a. üldlaulupeol. Orkestri dirigent on Irina Kossova.
Alates hooajast 2019/2020 tegutseb nime all Narva Laste Kammerorkester
Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkester on asutatud 2003. aastal. Orkestri loomisajast alates kuni 2014. aasta sügiseni oli orkestri dirigendiks Jüri-Ruut Kangur, alates 2014. aasta septembrist juhatab orkestrit Riivo Jõgi.
Orkestris tegevuses osaleb umbes 60 mängijat, nende seas nii muusikakooli õpilased, vilistlased kui õpetajad. Traditsiooniliselt astub orkester üles Nõmme Muusikakooli poolt korraldatavatel üritustel (jõulukontserdid, lõpuaktused), kuid igal aastal on esinetud kontsertprogrammiga ka Tallinna Vanalinna Päevade raames, sageli antakse ühiseid kontserte koostöös mitmete solistide ning vokaal- ja instrumentaalkollektiividega. Muuhulgas on esinetud ka nii raadio kui televisiooni otseülekannetel.
Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester on osalenud paljudel tippfestivalidel ja rahvusvahelistes noorteorkestrite koostööprojektides Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Tšehhi Vabariigis, Hollandis, Lätis, Lõuna-Aafrika Vabariigis, Venemaal, Soomes, Norras, Rootsis, Horvaatias, Montenegros ja Türgis. Kokku on suuremate ja väiksemate koosseisudega olnud 23 kontserdireisi. Repertuaaris on üle 220 teose, sh mitmeid suurvorme, sümfoonilist muusikat, eesti muusikat ning filmimuusikat. 14. aasta jooksul on orkestri tegevuses osalenud üle 250 noore, kellest paljud on hiljem jätkanud muusikaõpinguid ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
www.nmkool.eePaide Muusikakooli Sümfoniettorkestri tegevus algas 2003. aasta septembris. Initsiaatoriks oli Paide Muusikakooli viiuliõpetaja Raina Tammeriik ja dirigendiks sai orkestrile Paide Muusikakooli direktor Arne Põder. Esimeste lugudena harjutati selgeks Jüri-Ruut Kanguri arranžeeritud "Tonight" Leonard Bernsteini muusikalist "West Side Story" ja Inglise rock - ansambli Queen solisti Freddy Mercury "We Are The Champions".
Orkestris mängivad õpilased, õpetajad ja vilistlased. Sümfoniettorkester on esinenud muusikakooli kevad- ja jõulukontserditel ning suurematel üritustel, mida on organiseerinud või milles on osalenud muusikakool. 2015. aasta kevadel alustati koostööd M.Lüdigi nim. Vändra Muusikakooliga, kust liitus orkestriga kümmekond noort muusikut. 2015. aastal esineti kevadel Paides toimunud VI noorteorkestrite festivalil.
Hooajal 2019/2020 on orkestri tegevuses paus.
www.paidemuusikakool.eeOrkester hakkas süstemaatiliselt tegutsema 1990ndatest aastatel, kui dirigendiks sai viiuldaja Mati Uffert. Aja jooksul on suurenenud orkestri liikmete arv ja muutunud mängukultuur. Palju on olnud esinemisi Pärnu koolides, festivalil "Muusikamoos", Rakveres J.Paku Muusikapäevadel, koostöö Loimaa ja Hyvinkää muusikakoolidega, ühised harjutuslaagrid.
Sümfooniaorkestrite liidu tekkimisega on oluliselt laienenud esinemisvõimalused ja kontaktid teiste Eesti orkestritega, meeldejäävad on olnud osalemised viimastel laulupidudel ja eelmisel kevadel Tallinna Raekoja platsil Vanalinna päevadel. Praegu on orkestri dirigendiks Edmar Tuul.
Põltsamaa Muusikakooli kammerorkester loodi 2001 aastal ja loomise ajendiks sai sõit Euroopa Noorte muusikafestivalile Šveitsi. Nüüdseks oleme järjepanu koos musitseerinud 15 aastat. Igasuvine juba traditsiooniks saanud Põltsamaa keelpillimängijate suvekool , mille tuumiku moodustavad kammerorkestri mängijad, koondab enda ümber palju toredaid keelpillimängijaid üle kogu Eesti.Tihti täiendavad meie ridu sõbrad H. Elleri nim Tartu Muusikakoolist, kellega oleme koos musitseerinud tähtsamatel kontsertidel ja suurematel ülesastumistel. Oleme andnud kontserte kodu-ja välismaal ja meie repertuaarivalikus on aastate jooksul olnud palju eriilmelisi teoseid nii klassikutelt aga samuti filmimuusikat ja koostööprojekte kooride ning solistidega.
Põlva Muusikakooli keelpilliorkester moodustati 2013. aasta jaanuaris, mil orkestrit asus juhatama dirigent ja helilooja Riivo Jõgi. Käesoleval hooajal osaleb keelpilliorkestri töös 26 mängijat, nende seas mängivad kaasa nii kooli õpetajad kui ka vilistlased. Lisaks keelpillidele võib orkestri koosseisus näha ka klaverit ning mitmesuguseid löökpille. Viimatinimetatud instrumentide kasutamine on sageli tingitud repertuaarivalikust, kus peale erinevate klassikalise muusika vormide mängitakse teoseid ka filmi- ja kaasajamuusika žanrites. Lisaks orkestrirepertuaari esitamisele annab keelpilliorkester võimaluse enda ette tulla ka noortel instrumentalistidel, kes saavad seeläbi uudse, mõnigi kord alles esimese kogemuse koos orkestriga musitseerimisel. Põlva Muusikakooli keelpilliorkestrit on sidunud koostöö ka mitmete laulusolistidega, kelledest tuntumad on Uku Suviste, Ott Lepland, Jüri Pootsmann, Liisi Koikson, Ivo Linna ja Tõnis Mägi.muusikakool.polva.ee
Sümfoniettorkestris mängib 30 õpilast 3.-8. klassist, orkestri dirigendid on viiuliõpetaja Maiken Pajupuu ja saksofoniõpetaja Jandra Puusepp. Praktiliselt kogu repertuaar on meie orkestrile seatud, mida teeb peamiselt Jandra Puusepp. Seadete tegemisel arvestame konkreetsete laste pillimänguoskust. 2015.a. kevadel esineti ka Tallinna Raekoja platsilVanalinna Päevadel. Orkestril tekkis mõte sõita igal kevadel ühte Eesti muusikakooli ja anda seal orkestriga kontsert. Alustuseks sõideti külla Haapsalu Muusika-kooli. Sel kevadel plaanitakse seda traditsiooni jätkata. Kevadel osaletakse ka Rapla Maakonna Puhkpilliorkestri juubelikontserdil.
Tallinna Muusikakooli (asutatud 1944) sümfooniaorkestris mängib 50 muusikut, õpilased, vilistlased ja õpetajad. Orkestri dirigendid on Ott Kask ja Katrin Talmar. Orkestril on olnud põnevaid väljakutseid ja esinemisvõimalusi kodu- ja välismaal: Tallinnas, Kuressaares, Haapsalus Augustibluusi festivalil, Keilas, Prangli saarel, Valgas, Tartus, Põhja-Soomes, Prantsusmaal, Itaalias, Poolas ning 2015. aasta juunis Cremonas, Itaalias X Euroopa Orkestrite Festivalil. Alates 2007.aastast on orkester regulaarselt osalenud laulupidudel. Orkestri repertuaaris on olnud erinevate ajastuste eesti ja välismaist akadeemilist muusikat, rahvamuusikaseadeid, filmimuusikat, jazz-ja popmuusika seadeid. tihti on üles astutud solistide ja ka kooride saateorkestrina, toetades nii oma kooli andekaid soliste, samuti kooli vilistlasi - professionaalseid muusikuid - Mihkel Metsala, Uku Suviste, Arete Teemets jt.
Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester alustas tegevust 2013. aasta septembris Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel. Dirigent Martin Sildose juhatusel mängib orkestris ligi 50 Tallinna Ülikooli üliõpilast, vilistlast ja töötajat. Aktiivse mitmekesise ja mahuka kontserttegevuse eest tunnustati orkestrit 2015. aastal Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia ning 2015 ja 2017 Tallinna Ülikooli parima loomingulise projekti tiitliga. Lühikese tegutsemisaja jooksul on orkester jõudnud koostööd teha ülikoolide orkestritega Lätist, Leedust ja Saksamaalt ning üliõpilaskooriga Hollandist.
Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester on Tallinna ainus harrastusprintsiibil tegutsev täiskasvanute sümfooniaorkester, mis repertuaarilt ja tegevusväljundilt on tugev kontserdikollektiiv. Repertuaaris on üle 100 teose, lisaks lääne klassikale, eesti muusikale ja filmimuusikale ka mitmeid suurteoseid, nagu C. Orffi kantaat "Carmina Burana", J. Brahmsi "Saatuse laul" ja "Akadeemiline pidulik avamäng", G. Rossini ooperi "Wilhelm Tell" avamäng, L. Beethoveni avamäng "Egmont", H. Elleri sümfooniline poeem "Koit" etc. Esinetud on mitmel pool Eestis, aga ka Lätis, Leedus, Saksamaal, Belgias ja Hollandis. Keel- ja puhkpilliansamblitega käiakse alates 2015. aasta sügisest kontserte andmas üldhariduskoolides. Orkester on salvestanud muusikat Balti Filmi- ja Meediakooli üliõpilaste lõpufilmide jaoks ja teinud koostööd mitmete tuntud ja hinnatud solistidega - Kalle Sepp, Kaire Vilgats, Maria Listra, Koit Toome, Atlan Karp, Andreas Lend, Valter Soosalu jt. Tihti astutakse üles ülikooli aktustel ja kontsertidel koos Tallinna Ülikooli kooridega. Igal aastal annab Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester 30. aprilli hilisõhtul suurjoonelise volbrikontserdi.
www.tlu.ee/orkesterOrkestri esimene esinemine toimus kooli 61. sünnipäevakontserdil 6. novembril 2005 Tartu Ülikooli aulas. Orkestri tegevus on kujunenud kooli vajadustest lähtuvaks ja nii on kõikidel õpilastel võimalus esineda orkestri ees solistina. Esinetakse kõikidel kooli tähtsündmustel - Täheviis (tulenevalt muusikakooli aadressist Tähe 5), 1. septembri tähistamisel, kooli sünnipäeva- ja lõpukontsertidel jms. Orkester on käinud esinemas Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Taanis ja Austraalias.
Koostöös "Fa-diees" laulustuudioga on publiku ette toodud muusikalid "Pöial-Liisi", "Lumivalgeke" ja "Muinasjutt klaaskuulist". Orkestri dirigent on Kaido Otsing.
www.tmk.tartu.ee/orkester/sumfoniettorkesterTartu Ülikooli Sümfooniaorkester (TÜSO) on esimene täiskasvanute harrastuslik sümfooniaorkester Eestis, mis on ellu kutsutud inspireerimaks muusikat õppinud akadeemilise taustaga inimesi tegelema pillimänguga ning ühtlasi elavdama Tartu muusikaelu.
Tartu Ülikooli juures on tegutsenud klassikalist muusikat viljelev instrumentaalorkester vahelduva eduga juba ligi 90 aastat. Esimene sümfooniaorkester alustas 1930. aastatel. Tegevuse katkestas II maailmasõda ning taasaktiviseeris 1955. aastal uuesti füüsik Harald Keres. Tolleaegses orkestris musitseerisid ka dr. Kaljo Mitt ning Alo Ritsing.
Kui orkestri eestvedajad lõpetasid ülikooli, hääbus tegevus kaheks aastakümneks. 1986 alustas Toomas Kapteni ja Andres Heinapuu käe all tegevust TRÜ ametiühingu keelpilliorkester (hilisem kammerorkester), mille liikmeid mängib ka tänases TÜSO koosseisus. See koosseis lõpetas oma suuresti õhinapõhisel algatusel toimunud tegevuse 90-date aastate alguses.
2009. aastal otsustati Tartu Üliõpilasmaja juhataja Kulno Kungla initsiatiivil ning rektor Alar Karise toetusel sümfooniaorkester taaselustada. Esimene proov toimus 5. oktoobril 2009 Vanemuise teatri proovisaalis Lauri Sirbi dirigeerimisel, kellest sai orkestri peadirigent järgnevaks seitsmeks hooajaks. Alates 2010. aasta sügisest toimuvad TÜSO proovid Eesti ühe parima akustikaga kontsertsaalis, Tartu Ülikooli aulas. Orkester annab igal hooajal kaks traditsioonilist kontserti oma kodusaalis - kevadkontserdi ja advendikontserdi.
Kollektiivi põhikoosseisu kuuluvad enamuses Tartu kõrgkoolide tudengid, vilistlased ja töötajad. Projektipõhiselt on TÜSO mängijad osalenud väiksemates kollektiivides, nagu TÜSO kvartett ja aastast 2015 TÜSO barokk Reinut Teppi vedamisel. Orkestri repertuaar on laiahaardeline, ulatudes klassikutest tänapäeva filmimuusikani. Eraldi on südameasjaks võetud Eesti muusika populariseerimine.
ÜENSO orkester on paindliku koosseisuga mitmekesise kontserttegevusega projektorkester, mis annab aastas 20-25 kontserti. Orkester on asutatud Jüri-Ruut Kanguri eestvedamisel 1995. a. üleriigilise keelpillimängijate Haapsalu suvekursuse orkestrina. Alates 2000. aastast on tegutsetud Üle-eestilise Noorte Sümfooniaorkestrina ja esinetud paljudel esindusüritustel ja tipp-festivalidel nagu vabariigi aastapäeva pidulik kontsert-aktus Estonias, saateorkestrina IX, X ja XI noorte laulupeol ja XXVI üldlaulupeol, Jaapani keisri visiidi puhul toimunud kontserdil Lauluväljakul, öölaulupeol "Märkamise aeg", punklaulupidudel Rakveres, Pärnus Oistrahhi Festivalil, Pärnu Muusikafestivalil ja Järvi Akadeemias, Tallinnas Birgitta Festivalil, Saaremaa Ooperipäevadel jm., mitmeid esinemisi on üle kantud televisioonis ja raadios. Koostööd on tehtud üle 200 solisti ja kümnete kooride-ansamblitega (sh. üle maailma tuntud Ivry Gitlis, Viktor Tretjakov, Aleksandr Markovitš, The Manhattan Transfer jt.) ja 150 külalisdirigendiga, sh. Neeme Järvi, Paavo Järvi, Eri Klas, Kristjan Järvi, Tõnu Kaljuste jpt. Orkester on esinenud ka Venemaal, Saksamaal ja Soomes. Suurt publikumenu on saavutatud huvitavate kontsertprogrammidega, nagu mitmed filmimuusika kavad, "Carmina Burana" kontsert-show, 80-ndate estraadimuusika gala "Sotspop", klassikalise muusika tippšedöövrite kontsert kooliõpilastele, Bondi filmimuusika galakontsert, humoorikas volbrigala, muusikalihittide gala, mitmed filmimuusika kavad jms. Repertuaaris on 150 suurvormi ja kokku üle 1300 teose, sh. Raveli "Bolero", Bacalovi "Misa Tango", Beethoveni V, VII ja IX sümfoonia, Griegi "Peer Gynt", Bernsteini "Chichester Psalms", Rutteri "Magnificat", Prokofjevi "Petja ja hunt", Brahmsi Viiulikontsert, Kalninši Rock-sümfoonia, Wagneri oop."Tannhäuser" avamäng, Pärdi Te Deum, Rahmaninovi 2. klaverikontsert, Puccini "Tosca", Prokofjev "Romeo ja Julia", Rossini "Stabat Mater", Ives 3. sümfoonia jpm. Orkestris on mänginud üle 650 muusiku ja välja on antud 4 plaati. Orkestri peadirigent on Jüri-Ruut Kangur.
Orkester on loodud väljundiks Ülenurme Muusikakooli õpilastele ja vilistlastele pillimängu ja koosmängu edendamiseks. Kammerorkestrisse kuuluvad õpilased alates viiendast, erandiga ka juba neljandast õppeaastast ning kooli vilistlased. Põhirepertuaari kuuluvad enamasti eesti heliloojate teosed, aga ka lihtsamad klassikute/romantikute palad.
Traditsiooniliselt esineb kammerorkester kooli suurematel üritustel. Samuti on antud parimatele õpilastele võimalus soleerida orkestri ees. Statsionaarselt kuulub kammerorkestrisse keelpillikoosseis, mida täiendavad vastavalt vajadusele mõningad puhkpillid. Kammerorkestri dirigent on Birgit Kägu.
VHK keelpilliorkester on 23-liikmeline Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli õpilastest koosnev orkester, mis loodi 1996. aastal. Orkestris musitseerivad noored vanuses 13-19. Algselt keskenduti eelkõige varajasele muusikale ning VHK tellimisel kirjutatud suurvormide ettekandmisele (M. Siimeri "Miikaeli mõõk" jt), praegu esitatakse pea ainult eesti muusikat alates Cyrillus Kreegist, Heino Ellerist ja Veljo Tormisest kuni Tõnu Kõrvitsa, Margo Kõlari ja Pärt Uusbergini. VHK keelpilliorkestril on hooajas umbkaudu 20 ülesastumist ning seda üle Eesti ja vahel harva ka välismaal.
Orkester on koostööd teinud mitmete inspireerivate interpreetidega, sh Riivo Kallasmaa, Johan Randvere, Marten Altrovi, Linda-Anette Verte, Peeter Margus, Johannes Sarapuu, Johan-Eerik Kõlari jt-ga.
Orkestri dirigent on Rasmus Puur ning lisaks töötavad orkestriga Linda-Anette Verte (Teater Vanemuine), Tiina Mäe, Rain Vilu (ERSO) ja Villu Vihermäe (ERSO).
Viimsi muusikakooli orkester alustas tegevust 2003. aasta sügisel. Orkester on esinenud nii kontsertorkestrina kui ka solistide saateorkestrina. muusikalavastustes. Koostöös Viimsi Kooliteatriga on osaletud muusikalilavastuses Leonard Bernsteini "West Side Story" (2003), Raimond Valgre "Valge tee kutse" (2005), "Lumivalguke ja seitse pöialpoissi", "Lumekuninganna" ning Richard Rodgers-Hammersteini II "Helisev muusika". Viimasega anti 2015. aastal Viimsi Keskkooli aulas kokku 15 etendust pea täismajale ning see pälvis Viimsi valla 2015 kultuuriteo auhinna ja aastapreemia.
Orkester on kontserte andund Eesti eri paigus aga ka Rootsis, Taanis, Ungaris, Austrias ja Iisraelis ning kolmel korral on esinetud Euroopa Muusikakoolide festivalil. Viimsi Muusikakooli orkestrandid on osalenud neljal laulupeol ja 2011.a laulupeol esines oma numbriga ka Viimsi Muusikakooli rivitrummiansambel.
Alates hooajast 2019/2020 jätkab orkester tegevust Viimsi Muusikakooli keelpilliorkestrina
Viljandi Noorte Sümfooniaorkester asutati Viljandi Muusikakooli juurde 2003. aastal. Vokaalsümfooniliste heliteoste ettekandmiseks loodi orkestri kõrvale koor. Orkestri esimeseks dirigendiks oli Harry Illak. 2015. a. sügisest valiti kollektiivi juhtima Riivo Jõgi. Koormeistriks on Maarika Reimand.
Nagu on kollektiivi repertuaaris võrdselt esindatud heliteosed klassikalisest, pärimus- ja rütmimuusikast, nii on esindatud ka kitarr ja kannel. Esinetud on kõigil viimastel üldlaulupidudel ning Hollandis, Saksamaal ja Austrias. 2015. aastal usaldati kollektiivile korraldada 35. rahvusvaheliste hansapäevade avakontsert.
Orkester ja koor on koostööd teinud Liisi Koiksoni, Maarja-Liis Ilusa, Edvig Hansoni, Marko Matvere, Hanna-Liina Võsa, Risto Joosti, Hando Põldmäe, Jüri-Ruut Kanguri, Bert Langeleri, Erki Pehki, Aarne Saluveeri, Eri Klasi jt. artistidega.
www.viljandimuusikakool.ee/viljandi-noorte-sumfooniaorkesterOrkester alustas tegevust 1997.a. veebruaris klassikalise muusika mängimisega. Jaanus Põlderi juhendamisel lisandus 2000. aastal repertuaari ka pärimusmuusika. VNO kooseisus on kõrghetkedel olnud ligi 30 noort vanuses 11-20. Esinemisi on olnud Võru Folkloorifestivalil, Viljandi Pärimusmuusikafestivalil ning folkloorifestivalidel Viru Säru ja Baltica. Mängitud on ka pidulikel vastuvõttudel oma maakonnas ja Kadrioru lossis. Orkester on eesti rahvamuusikat tutvustanud nii Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis, Saksamaal, Prantsusmaal, Tšehhis, Ungaris kui ka Peterburis. Meie ettepanekul võeti Jaan Paku nimeliste noormuusikute päevade ühisorkestri repertuaari ka eesti pärimusmuusika ja seda mängivad meiega koos nii eesti kui välismaa orkestrid. Samuti on osaletud alates2004.aastast laulu- ja tantsupidudel. Orkestris osalevad muusikud kogu Virumaalt, nii Ida - kui ka Lääne-Virumaalt.
Võru Muusikakooli keelpilliorkester loodi 2002 aastal. Orkestri dirigendiks on algusaastatest tänaseni Jaan Randvere. Orkestri töös osaleb 20 mängijat, nende hulgas on ka vilistlased ja 4 õpetajat. Proov toimub kord nädalas ja kestab kaks akadeemilist tundi. Põhiline esinemisväljund on muidugi kohalikud esinemised, mida on aga üsna palju. Alati osaleb orkester muusikakooli jõulu- ja kevadkontserditel, mis toimuvad kohalikus kultuurikeskuses "Kannel". Esinetud on nii Eesti Vabariigi aastapäeva kontsert-etendusel, teadmistepäeva kontserdil, muusikakooli 60. juubeli kontserdil kui ka antud kontserte mitmetes maakonna koolides. Eelmisel suvel andis orkester Võru linna päevade raames kaks kontserti linnaväljakul ja kultuurimajas "Kannel" koos Maria Listra ja Johan Randverega. Augusti lõpul toimus kontsertreis Rootsi sõprusmaakonna Härrydasse, kus anti kontserte erinevates koolides. Orkestri repertuaari kuuluvad J. S. Bachi kahe viiuli kontsert d-moll, A. Vivaldi viiulikontsert a-moll, A. Corelli Concerto Grosso op. 6 nr 8 ja "La Folia", B. Smetana "Komödiantide tants", G. Rossini avamäng oop."Wilhelm Tell", V. Tormise "Kui Arno isaga...", T. Steineri "Mälestus lumehobustest", E. Waldteufeli "Espana", H. Käsperi "Võru valss" ning Olav Ehala ning Piret Rips-Laulu looming.
EESTI SÜMFOONIAORKESTRITE LIIT MTÜ
Toompuiestee 20, Tallinn
orkestriteliitgmail.com
tel 514 7840
Reg nr: 80100164
Juriidiline aadress:
Tammsaare tee 74-9, Tallinn 13413