VII noorteorkestrite festival toimub 13. veebruaril Estonia kontserdisaalis | 10 dets 15, janne.jakobson

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu VII noorteorkestrite festival toimub laupäeval, 13. veebruaril 2016 kell 15 Estonia kontserdisaalis. Suurejoonelisel tasuta kontserdil esinevad 10 noorteorkestrit ning antakse üle Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia. Kontsert kulmineerub 2017. aasta noorte laulupeo sümfooniaorkestrite kava esitlemisega.
Kontserdil esinevad Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester, Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester, Viljandi Noorte Sümfooniaorkester ja orkestri koor, Kose Muusikakooli vilistlasorkester "Pillipiigad", Kuusalu Kunstide Kooli sümfoniettorkester, Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester, Harjumaa Keelpilliorkester, Lasnamäe Muusikakooli sümfoniettorkester, ja Pärnu Muusikakooli keelpilliorkester ning külalistena Lätist J. Medinši nimelise Riia 1. Muusikakooli kammerorkester "Armonico".

Orkestrite poolt esitamisele tulev kava on väga mitmekesine hõlmates nii maailmaklassikat (Tšaikovski, Mendelssohn, Haydn, Marquez, Dvorak, Bach, Mozart jt), muusikali  ja filmimuusikat, Eesti rahvamuusika seaded aga ka Läti heliloojate Peteris Plakidis´e ja Peteris Vasks´i loomingut. Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri ja orkestri koori ühises ettekandes kõlab Tonio Tamra "Quo vadis".

Kontserdi kulminatsiooniks on 2017. aasta laulupeo sümfooniaorkestrite repertuaari esitlus, mida juhatavad dirigendid Martin Sildos, Riivo Jõgi, Rasmus Puur, Jüri-Ruut Kangur ja Hando Põldmäe. XII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist kuni 2. juulini 2017. aastal Tallinna Lauluväljakul.

Kontsert on tasuta, kõik on teretulnud.

Eesti Sümfooniaorkestrite Liit esindab 28 tegutsevat noorte sümfoonia- ja keelpilliorkestrit. Liidu peamisteks eesmärkideks on noorteorkestrite festivalide ja kontsertide korraldamine ning nende tegevusele kaasaaitamine, samuti orkestripillide õppe propageerimine ja sümfooniaorkestrite esinemise korraldamine laulupeol.

Lisainformatsioon:

Janne Jakobson
e-post: orkestriteliit@gmail.com
www.orkestrid.ee
Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri