Tallinna ja Tartu ülikoolide sümfooniaorkestrite esimene ühine ülesastumine | 09 nov 14, Mikk Uusmäe

Pühapäeval, 16. novembril kell 16 astuvad esimest korda ühisel kontserdilaval üles Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestrid. Koosesitamisele tuleb Beethoveni avamäng kurbmängule "Egmont", mida dirigeerib Martin Sildos.

Kahe ülikooli sümfooniaorkestrite esinemine toimub osana Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu sügisfestivalist. Tasuta kontserdil 16. novembril kell 16 Pärnu kontserdimajas esinevad veel Tartu 1. Muusikakooli Sümfoniettorkester, Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester, Ülenurme Sümfoniettorkester, Põlva Muusikakooli keelpilliorkester, Pärnu Muusikakooli orkester ja Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester. Kontserdi finaalis esitab 270-liikmeline ühisorkester Risto Joosti juhatusel Jean Sibeliuse "Finlandia".


Päev enne kontserti, 15. novembril harjutavad Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester ja Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester ühiselt Türil. Varem on koos musitseeritud suvel toimunud üldlaulupeol. Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester tegutseb kuuendat ja Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester teist hooaega.


Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri juured on esimese Eesti Vabariigi ajas. Vahepeal orkestri tegevus peatus, kuni 2009. aastal kutsuti orkester taas ellu. Orkestri peadirigent on Lauri Sirp, kelle eestvedamisel esitatakse nii klassikalist, filmimuusikat kui ka spetsiaalselt Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri jaoks kirjutatud uudisloomingut.


Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester alustas oma tegevust 2013. aasta septembris Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel. Dirigent Martin Sildose juhatusel mängib orkestris üle 40 Tallinna Ülikooli üliõpilase, vilistlase ja töötaja. Oma lühikese tegevusega on jõutud kõrgele kunstilisele tasemele, mille tõestuseks on mitmekesine nõudlik kontsertrepertuaar ja tihe esinemisgraafik.

 

Lisainfo:

Janne Jakobson
telefon: 640 9138
e-post: janne.jakobson@tlu.ee
www.tlu.ee/orkester
www.facebook.com/tluorkester

Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri