Pea kolmsada noort sümfoonikut astuvad Pärnu kontserdimaja lavale | 14 nov 14, Mikk Uusmäe

Pühapäeval, 16. novembril esinevad Pärnu kontserdimajas kaheksa Eesti noorte keelpilli-ja sümfooniaorkestrit. Kontserdi kulminatsiooniks kujuneb 270 noore muusiku poolt ühiselt esitatav Sibeliuse „Finlandia“, mida juhatab dirigent Risto Joost.

„Sära ja energia, mis noortest muusikutest koos mängides kiirgab, annab esitusele erilise väärtuse. Eesti Sümfooniaorkestrite Liit investeerib sellise tähtsusega kontserte korraldades orkestrimuusika tulevikku. Suuremat sümfooniaorkestrit kohtab vaid laulupeol,“ räägib dirigent Risto Joost.

„Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu soov ja Sügisfestivali eesmärk on noori kokku tuua ka laulupidude-vahelisel perioodil. Nii on võimalik koosmängukultuuri järjepidevalt edendada. Põlva, Tartu, Tallinna ja Pärnu noored muusikud naljalt koos mängima ei satu, Sügisfestivalil aga saavad nad sõbraks ning tekib eriline kogukonna tunne,“ lisab dirigent Jüri-Ruut Kangur.

Kontserdi mitmekesine kava koosneb klassikast, soolonumbritest ja kaasaegsemast heliloomingust. Esitusele tuleb Bachi, Haydni, Beethoveni, Bizet’, Bartoki, Tšaikovski, Puccini, aga ka Alfveni, Rodgersi. Tõnis Kõrvitsa ja Oidi loomingut. Laval on mitmeid põnevaid instrumentaalsoliste.

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu (ESOL) Sügisfestival toimub teist korda. Festivali eesmärgiks on tuua kokku noorteorkestrid Eesti eri paigust ning anda noortele muusikutele võimalus ühiseks musitseerimiseks Eesti parimates kontserdisaalides. ESOL koondab 19 noorte- ja harrastussümfooniaorkestrit üle Eesti ning tegutseb alates 1999. aastast.

Kontsert toimub pühapäeval, 16. novembril kell 16.00 Pärnu kontserdimajas.

Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri