Kolme muusikakooli orkestrid Nuova Sinfonia Baltica festivalil | 03 nov 16, janne.jakobson

4. ja 5. novembril toimub Daugavpilsi linnas Lätis I Baltimaade noorte- ja harrastussümfooniaorkestrite festival Nuova Sinfonia Baltica 2016. Eestit esindavad festivalil Viljandi Noorte Sümfooniaorkester, Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester (mõlema dirigent Riivo Jõgi) ja Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli keepilliorkester (dirigent Rasmus Puur). Lisaks osaleb 2 orkestrit Leedust ja 7 orkestrit Lätist.
Kokku on festivalil osalemas 12 orkestrit 650 mängijaga, kes annavad kahel õhtul kontserte Daugavpilsi Kultuurikeskuse kontserdisaalis. Eesti orkestrite poolt esitamisele tulev kava on mitmekesine hõlmates nii maailmaklassikat kui ka muusikali- ja filmimuusikat. Olulisima osa repertuaarist moodustab eesti muusika. Esitusele tulevad Rasmus Puuri, Pärt Uusbergi, Veljo Tormise, Tõnu Kõrvitsa ja Arvo Pärdi teosed ning samuti tuleb eesti rahvamuusikaseadetest ettekandele  Tonio Tamra "Minu isa mängis parmupilli, tantsis galoppi ja lõikas kulti".

I Baltimaade noorte- ja harrastussümfooniaorkestrite festival Nuova Sinfonia Baltica 2016 toimub Läti Orkestrite Assotsiatsiooni ja Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu koostöös. Festivali raames toimub ka dirigentide ümarlaud, kus arutatakse järgmise festivali korraldamist ja muid tulevikuplaane.

Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri