„Igal lapsel oma pill“ taotlusvooru tulemused | 10 mai 16, janne.jakobson

Tänavu saavad 208 huviõppeasutust ja lasteaeda üle Eesti soetada endale uusi pille. Kokku toetatakse 727 uue pilli ostu 232 990 euro väärtuses, koos eelmise aastaga on Eesti 100. sünnipäeva puhul laste ja noorte muusikaõppesse jõudmas riigi, ettevõtjate ja heade inimeste abiga juba üle tuhande muusikainstrumendi.
Eesti muusikaõppeasutuste pilliparkide seis pole kiita – lapsed mängivad täna suures osas vanadel ja amortiseerunud pillidel ning paljudest instrumentidest on sootuks puudus. EV100 ühiskingitus "Igal lapsel oma pill" on kantud unistusest, et Eesti 100. juubeli puhul oleks igal lapsel üle Eesti võimalus pillimängu õppida.

"Igal lapsel oma pill" komisjoni liikme, Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu juhatuse esimehe Jüri-Ruut Kanguri sõnul on sel aastal toetatud pillide hulgas peale rütmipillide, kannelde ja kitarride ka klaverid, saksofonid, timpanid ja muud kallimad pillid, mida muusikaõpet pakkuvad asutused tihtipeale oma eelarvest endale lubada ei saa.

Toetatavate ring oli lai, teiste seas saavad uusi pille soetada lisaks lasteaedadele erinevad bändid, rahvamuusikaringid, üldhariduskoolide muusikaklassid ja puhkpilliorkestrid,’’ loetles Kangur.

Kõige rohkem pille läks tänavu Harjumaale ja Tallinnasse, pingereas järgmine oli Tartu linn, seejärel Ida-Viru ja Tartu maakond. Kanguri sõnul aga jälgiti hoolsalt, et pillitoetused jõuaksid kõikidesse maakondadesse.


EV100 ühiskingituse "Igal lapsel oma pill" eestvedajad on Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja EV100 korraldustoimkond.
Algatus "Igal lapsel oma pill" on kutsutud ellu kingitusena Eesti Vabariigi 100. juubeliks. Riigi sünnipäeva tähistamises saab kaasa lüüa igaüks, osaledes või korraldades ise sündmuseid, aidates mõnel kingitusel teostuda või olla ise kingituse eestvedajaks. Kui rikkalik ja huvitav saab olema Eesti sünnipäev, sõltub meie igaühe panusest. Lisainfot leiab www.ev100.ee.
 
2016. aastal "Igal lapsel oma pill" toetust saanud muusikaõppeasutuste ja lasteaedade nimekiri.

Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri