Harjumaa Keelpilliorkester osales edukalt rahvusvahelisel sümfooniaorkestrite festivalil | 25 juuli 16, janne.jakobson

Harjumaa Keelpilliorkester osales 9.-17. juulil rahvusvahelisel sümfooniaorkestrite festivalil Vienne provintsis Prantsusmaal.

Harjumaa Keelpilliorkester andis Prantsusmaal kokku 6 kontserti, kus kõlasid nii tuntud klassikute (J. Haydn, A. Vivaldi, P. Tšaikovski, etc) kui ka Eesti autorite ( Tõnu ja Tõnis Kõrvits, H. Eller, ect) teosed. Orkestrit juhatas Sirly Illak-Oluvere, solistidena astusid üles Laura-Liisa Kümnik ja Anna Vähi. Kõik kontserdid lõppesid alati publiku püsti tõusmisega ning lisapaladega.

Festivali lõppkontserdil esines ühendsümfooniaorkester, mis koosnes kõigist kollektiividest, kes osalesid festivalil. Eestit esindava teosena kõlas Sirly Illak-Oluvere juhatamisel Liina Kullerkupu muusika filmist "Supilinna salaselts".

Harjumaa Keelpilliorkester alustas tegevust 2003. aastal. Orkestri ettevalmistus – ja põhikoosseisus mängib sellel hooajal kokku 90 õpilast ja õpetajat Harjumaa 14-st muusika –ja kunstidekoolist. Dirigentideks Tekla Tappo ja Hando Põldmäe. Projektides on orkester teinud koostööd ka Riivo Jõgiga, Taavi Kulliga, Sirly Illak Oluverega ja Harry Illakuga. Orkester tegutseb projektipõhiselt, kogunedes regulaarselt neljal korral aastas harjutuslaagriteks ning vastavalt hooaja tegevuskavale lisaks ka ühepäevasteks harjutusteks. Orkestris saab kaasa mängida iga viiulit, tšellot või kontrabassi õppiv laps, kellel on selleks soovi. Kaasa mängivad ka juba muusikakooli lõpetanud vilistlased, kes orkestrimängust ikka rõõmu saavad ning noorematele osalejatele eeskujuks on. Eelnevate aastate jooksul on HKO andnud regulaarselt kontserte maakonna erinevates paikades ja sündmustel, osalenud üleriiklikus orkestrite liidu tegevuses, laulu ja tantsupidudel, rahvusvahelistel festivalidel Austrias, Rootsis, Ungaris, Poolas, Itaalias ja Eestis. Meeldivast koostööst ja entusiasmist maakonna keelpilliõpetajatega ongi HKO kasvanud hea tasemega maakondlikuks muusikakollektiiviks, mis osaleb aktiivselt maakondlikus, -üleriiklikus ja rahvusvahelises kultuurielus.

Sirly Illak-Oluvere (1981) on Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkestri, Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestri ettevalmistusrühma ja Saue Muusikakooli väikest puhkpilliorkestrit dirigent ja Eesti Noorte Puhkpilliorkestri peadirigent. 2014. aastal tunnustas Eesti Kooriühing Sirly Illak-Oluveret „Aasta orkestridirigent 2013“ preemiaga. Harjumaa Keelpilliorkestriga suuremad projektid on olnud 2016 Prantsusmaa, Viennes toimunud Rahvusvaheline Sümfooniaorkestrite Festival ja 2015 Itaalia, Cremonas toimunud Rahvusvaheline Sümfooniaorkestrite Festival.


Tekst: Juta Ross
Foto: Jean-Gabriel Pasquinet

Kontsertreisi toetas Eesti Autorite Ühing.

Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri