Erakordne sündmus: üle 30 aasta suure sümfooniaorkestri kontsert Hiiumaal | 27 märts 17, janne.jakobson

13. märtsil kell 12 esines Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester tasuta kontserdiga Kärdla kultuurikeskuses. Sündmuse teeb erakordseks fakt, et korraldajate andmetel esines suur sümfooniaorkester Hiiumaal viimati üle 30 aasta tagasi. Kärdla Muusikakoolis tegutseb küll väike ja tubli sümfoniettorkester, mida juhatab Kristiina Harjak, kuid selleks, et Hiiumaal oleks oma sümfooniaorkester, on vaja mängijaid juurde.
Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu juhatuse esimees ja kontserdi korraldaja Jüri-Ruut Kangur loodab, et noorteorkestri kontsert Kärdlas toob veel rohkemaid sümfoonilise muusika juurde - nii lapsi muusikakooli orkestripille õppima kui ka juba töötavaid inimesi harrastajatena jätkama. „Kärdla Muusikakooli orkester on edukalt osalenud viimastel laulupidudel ja ootab mängijaid juurde ning üldse lapsi ja noori rohkem pillimängu õppima. Nii viiulit, vioolat, tšellot, kontrabassi, flööti, metsasarve, trompetit, trombooni – kõiki neid pille on võimalik õppida Kärdla Muusikakoolis“.

Kontserdi põnevas kavas on populaarne filmimuusika, näiteks Klaus Badelti "Kariibi mere piraadid" ja Liina Sumera süit filmist "Supilinna salaselts", maailmaklassikast kõlab Saint-Saensi, Anderson jt. muusika. Kuna Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkester ja Kärdla Muusikakooli sümfoniettorkester osalevad mõlemad XII noorte laulupeol „Mina jään“, kõlavad kontserdi finaalis kahe orkestri ühises esituses just laulupeo repertuaarist Heino Elleri „Kodumaine viis“ ja Rasmus Puuri „Tärkamine“.

Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester alustas tegevust 2003. aastal Jüri-Ruut Kanguri eestvedamisel, kes oli orkestri dirigent 11 aastat. Alates 2014.a. septembrist juhatab orkestrit Riivo Jõgi. Osaletud on paljudel tippfestivalidel ja rahvusvahelistes noorteorkestrite koostööprojektides Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Tšehhis, Hollandis, Lätis, Soomes, Lõuna-Aafrika Vabariigis, Venemaal, Norras, Rootsis, Türgis ja Horvaatias – kokku on suuremate ja väiksemate koosseisudega olnud üle 20 kontserdireisi. Repertuaaris on u. 200 teost, sh ka mitmeid suurvorme, sümfoonilist muusikat, eesti muusikat ning filmimuusikat. Orkestri tegevuses on osalenud üle 200 noore, kellest paljud on hiljem jätkanud muusikaõpinguid ka Eesti Muusikaakadeemias. Sageli on paljudele noortele muusikutele antud võimalus solistina orkestri ees üles astuda.
Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri