Noorte sümfooniaorkestrite kontserdid Tallinna Raekoja platsil Vanalinna Päevade raames | 28 mai 14, Mikk Uusmäe


Teist aastat korraldab Eesti Sümfooniaorkestrite Liit koostöös  Vanalinna päevade korraldajatega sündmuse raames noorte sümfooniaorkestrite kontserdid, mis tänavu toimuvad Tallinna Raekoja platsil 31. mail ja 1. juunil algusega kell 12.00. 
Esineb 6 orkestrit: Tallinna Muusikakooli, Viimsi Muusikakooli, Kuusalu Kunstide Kooli sümfooniaorkestrid, Põlva Muusikakooli keelpilliorkester, Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester ja Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester.  

Kontsertide kavas on muusikat seinast seina, igale vanusele ja maitsele,  kuna kavasse on valitud  just lood, mis sobivad Raekoja platsil esitamiseks ning mis kahtlemata ka tähelepanu köidavad ning kõrva paitavad. Kõlab nii tuntud filmimuusikat (Kariibi mere piraadid, Sõrmuste Isand, Star Wars, Indiana Jones, Harry Potter jm.), maailmaklassika hitte (Tšaikovski, Elgar, Šostakovitš, Offenbach, Strauss, Grieg, Brahms), muusikalide pärle, popmuusika orkestriseadeid, tantsulist muusikat kui ka selle suve üldlaulupeo kavas olevat vanemat ja uuemat eesti muusikat. Esimesel kontserdipäeval on võimalik kuulata ka laulusoliste Lõuna-Eestist. 
Loodame jätkata koostööd Tallinna Vanalinna Päevadega ka järgnevatel aastatel ja tekitada noorteorkestrite esinemisest Raekoja platsil iga-aastase traditsiooni.

Täpsem ajakava koos orkestrite kavadega:
31. mail:
Kell 12:00 Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester, Viimsi Muusikakooli sümfoniettorkester ja Kuusalu Kunstide Kooli orkester,
dirigent Ott Kask
Kavas:
1. Marc Antoine Carpentier - Prelüüd Te Deumist (esitab Viimsi Muusikakooli Sümfoniettorkester)
2. Jerry Bock, seade Ira Hearshen - Sümfoonilised tantsud muusikalist "Viiuldaja katusel" (esitab Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester) 
3. Ennio Morricone, seade Robert Longfield „Gabrieli oboe“ filmist „Mission“
flöödisoolo - Darja Daalija Mihheljus 
Tallinna, Kuusalu ja Viimsi muusikakoolide ühendorkester:
4. Eduard Tubin - Süit eesti tantsudest III osa „Setu tants“
5. Villem Kapp - Sümfoonia nr 2, katkend II osast
6. Tauno Aints - Süit tantsulavastusest „Mowgli“
7. Veljo Tormis - Muusika filmist "Kevade"
8. Ülo Krigul - Muusika seiklusfilmist „Malev“
9. Tonio Tamra - „Minu isa mängis parmupilli, tantsis galoppi ja lõikas kulti“

Kell 13:00 Põlva Muusikakooli keelpilliorkester, dirigent Riivo Jõgi
Kavas:
1. Edward Elgar - Pomp and Circumstance No 1 (Teema pidulikust  marsist)
2. Johann Strauss II - Emperor Waltz (Keisrivalss)
3. Leroy Anderson - Blue Tango
4. Jacques Offenbach - Can Can operetist "Orpheus põrgus"
5. Rolf Lovland - You Raise Me Up
6. Klaus Badelt - Muusika filmist "Kariibi mere piraadid"
7. Raimond Valgre - Muinaslugu muusikas
8. Astor Piazzolla - Oblivion (Solist Lota-Loviisa Rohtla, viiul)
9. Hoagy Carmichael - Georgia On My Mind (Solist Kristi Raias, laul)
10. Duke Ellington - Koiduvalgus (Solistid Marilill Suvi, Liis Tintso, laul)


1. juunil
Kell 12:00 Tallinna Ülikooli sümfooniaorkester,  dirigendid Martin Sildos ja Jüri-Ruut Kangur
Kavas:
1. Carl Nielsen – Oriental Festival March süidist „Aladdin“
2. Dmitri Šostakovitš – Romanss filmist „Kiin“, viiulisoolo Merlin Porkma
3. Pjotr Tšaikovski – Kolm stseeni balletist „Luikede järv“: Stseen, Väikeste luikede tants, Valss
4. Howard Shore – Süit filmist „Sõrmuste Isand: Sõrmuste Vennaskond“
5. Klaus Badelt – Süit filmist „Kariibi mere piraadid“
6. Eduard Tubin – „Setu tants“
7. Tauno Aints – Süit tantsulavastusest „Mowgli“
8. Johannes Brahmas – Ungari tants nr.5

Kell 13:00 Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkester dirigent Jüri-Ruut Kangur
Kavas:
1. Ülo Krigul – Muusika seiklusfilmist „Malev“
2. Jean Baptiste Arban  – Fantasie Brillante trompetile ja orkestrile, solist Mart Kaasik
3. Süit John Williamsi filmimuusikast (seadnud Jüri-Ruut Kangur), teemad filmidest „Star Wars“, „E.T.“, „Superman“, „Indiana Jones“,
„JFK“, „Saving Private Ryan“, „Schindler`s List“, „Born on the 4th July“, „Home Alone“ ja „Harry Potter“
4. Edvard Grieg – „Lüüriline süit“: Trollide marss
5. Jacques Offenbach  – Avamäng operetile „Orfeus põrgus“, katkendid
6. Jerry Bock (seadnud Ira Hearshen) – Sümfoonilised tantsud muusikalist „Viiuldaja katusel“
Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri