Pärnu regiooni muusikakoolide sümfooniaorkester alustas proovidega | 27 jaan 16, janne.jakobson

Pärnu kontserdimajja kogunes 17. jaanuari hommikul poolsada noort pillimängijat Pärnumaalt, Lihulast, Märjamaalt ja Kuressaarest, et moodustada Pärnu regiooni muusikakoolide sümfooniaorkester.


Selleks, et sümfooniaorkester õigustaks oma nime ja kõik vajalikud pillirühmad oleksid esindatud, koguti kokku noori muusikuid kõikjalt Edela-Eestist. Muusikaõpilasi lööb sümfooniaorkestris kaasa peale Pärnu Vändrast, Häädemeestelt, Kilingi-Nõmmest, Märjamaalt, Lihulast ja Kuressaarest. Kokku üle poolesaja lapse, noorim neist kaheksa-aastane tromboonimängija, kelle jalad täiskasvanute toolil istudes veel põrandatki ei puutu.

Orkestris on esindatud kõik sümfoonikute pillirühmad ja pillid, timpanid, fagott, klaver ja kontrabass kaasa arvatud. Esimene kontsert on kavandatud aprilli, kuigi kaugem eesmärk on osavõtt 2017. aasta laulupeost.

Pärnu regiooni laste sümfooniaorkestri dirigent on Edmar Tuul, noorema põlve muusik, kes kogus tuntust juba Tallinna reaalkoolis õppides, kui moodustas seal 2007. aastal orkestri Reaalmažoor.

Tuule sõnade kohaselt on regionaalses orkestris proove tegevatel lastel mängimiseks ainult üks tingimus: pilli peab oskama õiget pidi käes hoida.

Teine orkestris osalemise nõue puudutab laste elukohta, sest sellesse orkestrisse pilli mängima lubatakse orkestrante ainult kolmelt maalt: Pärnu-, Saare- ja Märjamaalt ja Lihula kandist, mis moodustavadki muusikaharidusliku Pärnu regiooni.

“Kõik käivad proovis vabatahtlikult,” rõhutas Pärnu muusikakooli direktor Mall Türk. “Mingit sundust ei ole.” Mida Pärnu regiooni laste sümfooniaorkestril samuti pole, on riigi või sponsorite rahaline toetus.

“Olen kindel, et kevadeks kõlame nagu sümfooniaorkester,” lubas Tuul, ehkki kohtunikuvileta tundub raske viit jalgpallimeeskonna täit lapsi tunde vältavatel proovipäeval vaos hoida. Laste silmades ent on tundidepikkuse proovipäeva lõpuski enam rahulolu ühismusitseerimisest kui tüdimust.


Tekst: Tõnu Kann (Pärnu Postimees)
Foto: Urmas Luik (Pärnu Postimees)

Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri