Algas kollektiivide registreerumine 2017. aasta XII noorte laulu- ja tantsupeole “Mina jään” | 21 jaan 16, janne.jakobson

XII noorte laulu- ja tantsupeole registreerimine toimub laste ja noorte kollektiividele 19. jaanuarist kuni 22. veebruarini. Selleks tuleb kollektiivi ühel esindajal täita laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris kollektiivi nimel taotlus aadressilregister.laulupidu.ee.

Laulupidu tõstab esile uue põlvkonna heliloojate loomingu ning kogemustega dirigentide kõrval saavad oma esimese laulupeo kogemuse ka mitmed noored dirigendid. Korraldajate sõnul on noorte laulu- ja tantsupeo teema “Mina jään” otsekui allkiri, mis seob meid oma juurtega, ükskõik kuhu elutee meid maailmas ka viib. See on põlvest-põlve hoitud vaimne ja väärtuspõhine side Eestiga, mis sügaval südames meid ikka siia tagasi kisub.

Noorte laulupeo peadirigendiks on Heli Jürgenson, sümfooniaorkestrite liigijuht on Jüri-Ruut Kangur ning dirigendid Martin Sildos, Riivo Jõgi ja Rasmus Puur. XII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juuni – 2. juuli 2017 Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.


Sümfooniaorkestrite kava esmaettekanne toimub VII noorteorkestrte festivalil 13. veebruaril 2016 algusega kell 15 Estonia kontserdisaalis.

Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri