Aastapreemia pälvis metsasarveõpetaja ja noorteorkestri dirigent Kaido Otsing | 14 veebr 16, janne.jakobson

13. veebruaril anti VII noorteorkestrite festivalil üle kolmas Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia, mille pälvis metsasarveõpetaja, dirigent, aktiivne kontserdikorraldaja ja seadete kirjutaja Kaido Otsing.

“Preemiaga tunnustame tegelikult juba kümnete aastate pikkust tööd noorteorkestri dirigendina ja uue põlvkonna metsasarve õpilaste koolitamisel” ütles Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu juhatuse esimees Jüri-Ruut Kangur. Kaido Otsing on lõpetanud  Läti Riikliku Konservatooriumi (1984) orkestrisolisti-metsasarveõpetaja erialal. Õpetanud aastast 1989 Tartu I Muusikakoolis (aastast 1994 direktor) ja aastast 1998 Elleri Muusikakoolis, väärib eraldi esiletõstmist tema aastakümnete pikkune töö metsasarveõpilaste koolitamisel. Ta on 2005. aastal tegevust alustanud Tartu I Muusikakooli Sümfoniettorkestri asutaja ja dirigent.


Kolmandat korda väljaantava preemia nominentide hulgas olid veel dirigendid Lauri Sirp ja Riivo Jõgi, pedagoogid Tekla Tappo ja Katrin Talmar, Harjumaa Keelpilliorkester ning Viimsi Muusikakooli Orkester. Eelmised laureaadid on 2014. aastal Tonio Tamra, 2015. aastal Jüri-Ruut Kangur ja Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester (dirigent Martin Sildos).


Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri