Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu VIII noorteorkestrite festival | 29 okt 17, janne.jakobson

3.-4. novembril toimbu Tartus VIII noorteorkestrite festival.

20 aastat noort orkestrit | 30 sept 17, janne.jakobson

Virumaa Noorteorkestrist on kahekümne mänguaasta jooksul saanud rõõmu pillikeeltesse mitusada last, kelle hinges heliseb nii klassika kui ka rahvamuusika.

VIII noorteorkestrite festival toimub 3.-4. novembril Tartus | 16 sept 17, janne.jakobson

3. ja 4. novembril toimub Tartus Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu VIII noorteorkestrite festival, kus seekord osaleb rekordilised 16 noorteorkestrit.

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester alustab sündmusterohket juubelihooaega | 05 sept 17, janne.jakobson

Oma viiendat hooaega alustav Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester pakub kuulajatele ja mängijatele erakordselt sündmusterohke aasta. Ootame kõiki orkestriga liituma kas publikuna saalis või mängijana orkestris. Ettemängud toimuvad veel 11. ja 18. septembril.

Jüri-Ruut Kangur: Laulupeol esineb pea 1000-liikmeline ühendorkester | 04 juuni 17, janne.jakobson

XII noorte laulupeo sümfooniaorkestrite liigijuht Jüri-Ruut Kangur jagas Laulupeo uudiskirjas oma mõtteid eesootava peoga seotud ootustest, oma meeskonnast, varasematest laulupeoga seotud mälestustest ning annab ka omapoolse soovituse noortele, kes suvel laulukaare all kokku saavad.

Noorteorkestrite kontserdid Tallinna Vanalinna Päevadel | 28 märts 17, janne.jakobson

XXXVI Tallinna Vanalinna Päevade raames esinevad noorteorkestrid tasuta kontsertidega Raekoja platsi laval 3. ja 4. juunil.

Erakordne sündmus: üle 30 aasta suure sümfooniaorkestri kontsert Hiiumaal | 27 märts 17, janne.jakobson

13. märtsil kell 12 esines Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester tasuta kontserdiga Kärdla kultuurikeskuses. Sündmuse teeb erakordseks fakt, et korraldajate andmetel esines suur sümfooniaorkester Hiiumaal viimati üle 30 aasta tagasi. Kärdla Muusikakoolis tegutseb küll väike ja tubli sümfoniettorkester, mida juhatab Kristiina Harjak, kuid selleks, et Hiiumaal oleks oma sümfooniaorkester, on vaja mängijaid juurde.

XXVII laulupeo repertuaari avalik konkurss | 23 veebr 17, janne.jakobson

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA on kuulutanud välja heliloomingu konkursi leidmaks teoseid 2019. aastal toimuva XXVII laulupeo repertuaari.

Aastapreemia pälvisid Riivo Jõgi ja Katrin Talmar | 04 veebr 17, janne.jakobson

4. veebruaril anti XII noorte laulupeo sümfooniaorkestrite esimeses eelproovis üle Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemiad, mille pälvisid dirigent Riivo Jõgi ja õpetaja Katrin Talmar. Aastapreemiaga tunnustatakse Riivo Jõgi aktiivset kontserttegevust ja pühendunud tööd laste- ja noorteorkestritega 2016. aastal. Esimest korda välja antava pedagoogipreemiaga tunnustatakse Tallinna Muusikakooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõu Katrin Talmari pühendunud ja tulemusrikast tööd nii noorteorkestrite juures kui ka laulupeo repertuaari koolitusprojekti vedamisel.

Haapsalu Muusikakooli kammerorkester pälvis Läänemaa kultuuritegija 2016 tunnustuse | 22 jaan 17, janne.jakobson

Läänemaa kultuuripreemiate jagamisel tunnustati Haapsalu Muusikakooli keelpilliorkestrit 2016. aasta kultuuritegija tiitliga.

Üldkogu ja infotund | 20 jaan 17, janne.jakobson

Pühapäeval, 22. jaanuaril kell 10:30-15:30 toimub Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu üldkogu ja infotund. 

Tallinna Rahvusvaheline Noorteorkester tähistab juubelit tasuta kontserdiga | 27 dets 16, janne.jakobson

Tallinna Rahvusvaheline Noorteorkester tähistab 5. tegutsemisaastat tasuta kontserdiga teisipäeval, 3. jaanuaril kell 19 Mustpeade majas. Aasta viimastel päevadel, 30. ja 31. detsembril 2016 annab orkester kontserte Peterburi Jaani kirikus Venemaal.

Aastapreemiale esitati üheksa kandidaati | 23 dets 16, janne.jakobson

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemiale esitati seekord üheksa kandidaati. Preemia nominendid on:

 • Kaspar Mänd - esitaja G. Otsa nimeline Tallinna Muusikakool
 • Riivo Jõgi - esitajad Viljandi Muusikakool, Nõmme Muusikakool, Põlva Muusikakool
 • Jüri Schleifman - esitaja Lasnamäe Muusikakool
 • Jose Page - esitaja Liivimaa Noorteorkester
 • Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester - esitaja Tiigi Seltsimaja
 • Harjumaa Keelpilliorkester - esitaja Juta Ross
 • Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri ansamblite koolikontserdid -  esitaja Tallinna Ülikool
 • Katrin Talmar - esitaja Eesti Sümfooniaorkestrite Liit
 • Tekla Tappo - esitaja Eesti Sümfooniaorkestrite Liit
Aastapreemia laureaat kuulutatakse välja XII noorte laulupeo eelproovis veebruaris 2017.

Hooandja: Kaks tšellot Kuressaare muusikakoolile | 28 nov 16, janne.jakobson

Pikka aega oodati Kuressaarde tšellomängijaid ja lõpuks, selle aasta sügisest, jõutigi sihile. Muusikakool sai endale päris tšelloõpetaja ning esialgu kaheksa noort tšellolast.

Noored sümfoonikud teevad Viljandi linnale au | 28 nov 16, janne.jakobson

4. ja 5. novembril osales Viljandi noorte sümfooniaorkester Baltimaade noorte- ja harrastussümfooniaorkestrite festivalil Daugavpilsis Lätimaal, kus pälviti ohtralt kiidusõnu.

EMTA üliõpilased juhendavad noorteorkestreid laulupeo kava ettevalmistamisel | 28 nov 16, janne.jakobson

Tänavu sügisel käivitus EMTA Interpretatsioonipedagoogika instituudi ja Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu koostööprojekt, mille raames EMTA keelpilli- ja puhkpilliüliõpilased abistavad Eesti noorteorkestreid XII noorte laulu- ja tantsupeo kava õppimisel ja ettevalmistamisel.

Jüri-Ruut Kangur: ühendsümfooniaorkester annab paljudele noortele esimese suure orkestrimängu kogemuse | 18 nov 16, janne.jakobson

22. -23. oktoobril toimusid Tallinnas ja Tartus XII noorte laulupeo noorte sümfooniaorkestrite seminarid, kus tehti põhjalikult tööd liigi repertuaariga.

Aastapreemia kandidaatide esitamine - tähtaeg 10. detsember | 10 nov 16, janne.jakobson

Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ootab ettepanekuid aastapreemia kandidaatide osas mööduva aasta tegevuse eest.  Märgake tublisid tegijaid enda ümber ja esitage kandidaat 10.detsembriks.
Preemia eesmärk on tunnustada ja tõsta esile noorte ja täiskasvanute sümfoonia- ja keelpilliorkestrite valdkonnas tegutsevaid isikuid ja kollektiive.

Kolme muusikakooli orkestrid Nuova Sinfonia Baltica festivalil | 03 nov 16, janne.jakobson

4. ja 5. novembril toimub Daugavpilsi linnas Lätis I Baltimaade noorte- ja harrastussümfooniaorkestrite festival Nuova Sinfonia Baltica 2016. Eestit esindavad festivalil Viljandi Noorte Sümfooniaorkester, Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester (mõlema dirigent Riivo Jõgi) ja Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli keepilliorkester (dirigent Rasmus Puur). Lisaks osaleb 2 orkestrit Leedust ja 7 orkestrit Lätist.

XV Jaan Paku nim Noorte Muusikute Päevade Orkestrite Mängupidu | 29 sept 16, janne.jakobson

Rakvere Muusikakool kutsub osa võtma XV Jaan Paku nim. Noorte Muusikute Päevade Orkestrite Mängupeost 03. – 04. 12. 2016

Helikunsti sihtkapitali tunnustuspreemia pälvis Juta Ross | 26 sept 16, janne.jakobson

25. septembril andis Helikunsti sihtkapital koostöös Eesti Muusikakoolide Liiduga üle tunnustuspreemiad väljapaistvatele muusikaõpetajatele.

Noorteorkestrite kontserdid rahvusvahelisel muusikapäeval | 21 sept 16, janne.jakobson

1. oktoober on Rahvusvaheline Muusikapäev. Eesti Muusikanõukogu korraldab sel puhul 2013. aastast suurejoonelist tasuta kontsertide programmi, mille raames kõlab ühel päeval elav muusika üle terve Eestimaa. Muusika kõlab sel päeval nii traditsioonilistes kontserdisaalides kui ka ootamatuis paigus.

Laulupeo eelproovid toimuvad 22.-23. oktoobril | 07 sept 16, janne.jakobson

XII noorte laulupeo "Mina jään" eelproovid sümfooniaorkestritele toimuvad 22.-23. oktoobril Tallinnas ja Tartus.

Otsa kooli sümfooniaorkester annab Eurochestries noorteorkestrite festivalil kaheksa kontserti | 02 aug 16, janne.jakobson

G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester (dirigent Kaspar Mänd) on augusti alguses 2-nädalasel kontserdireisile Prantsusmaale, kus osaletakse Eurochestries noorteorkestrite festivalil ja antakse 8 kontserti Pariisi regioonis ning  Charente-Maritime´s. Orkestri ees soleerivad mitmed solistid, kavas on tuntud klassikat (Bizet, Ravel, Tubin, Eller), aga  ka vähemtuntumat  muusikat (St. Georges, Kareva jt). Festivalil mängitakse kaasa ka ühendorkestris, kes kohapeal igapäevastes proovides õpib selgeks kontsertkava, mida esitatakse festivali lõppkontsertidel Jonzac`is ja Pons`is. Ühendorkestrit juhatab teiste seas ka Kaspar Mänd.

Harjumaa Keelpilliorkester osales edukalt rahvusvahelisel sümfooniaorkestrite festivalil | 25 juuli 16, janne.jakobson

Harjumaa Keelpilliorkester osales 9.-17. juulil rahvusvahelisel sümfooniaorkestrite festivalil Vienne provintsis Prantsusmaal.

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester on kontsertreisil Hollandis | 06 juuli 16, janne.jakobson

Sellel nädalavahetusel, 2. ja 3. juulil annab Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester kontserte Hollandis koostöös Nijmegeni üliõpilaskooriga. Rahvusvaheline koostööprojekt sai alguse eelmisel sügisel ning aprilli lõpus võõrustati Nijmegeni üliõpilaskoori Tallinnas.

Harjumaa keelpilliorkester harjutab Prantsusmaal toimuvaks festivaliks | 13 juuni 16, janne.jakobson

Sellel suvel 8. - 18. juulil osaleb Harjumaa Keelpilliorkestri põhikoosseis Euroopa sümfooniaorkestrite festivalil Prantsusmaal. Tihe proovide periood algas juba jaanuaris ning kestab kuni festivalile minekuni.

Dirigeerimise täiendkoolitus XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” repertuaariga | 11 mai 16, janne.jakobson

Sügisel 2016 toimub dirigeerimise täiendkoolitus 2017. aasta suvel toimuva XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” repertuaariga. 

„Igal lapsel oma pill“ taotlusvooru tulemused | 10 mai 16, janne.jakobson

Tänavu saavad 208 huviõppeasutust ja lasteaeda üle Eesti soetada endale uusi pille. Kokku toetatakse 727 uue pilli ostu 232 990 euro väärtuses, koos eelmise aastaga on Eesti 100. sünnipäeva puhul laste ja noorte muusikaõppesse jõudmas riigi, ettevõtjate ja heade inimeste abiga juba üle tuhande muusikainstrumendi.

Helsingi Ülikooli Sümfooniaorkester annab Eestis kaks kontserti | 28 apr 16, janne.jakobson

5. ja 6. mail annab Helsingi Ülikooli Sümfooniaorkester kontserdid Tallinnas ja Viljandis.

Pärnu regiooni noorte sümfooniaorkester annab esimese kontserdi! | 08 apr 16, janne.jakobson

17. aprillil kell 14 annab Pärnu regiooni noorte sümfooniaorkester oma esimese kontserdi. 

Noorteorkestrid esinevad XXXV Tallinna Vanalinna Päevadel | 03 apr 16, janne.jakobson

XXXV Tallinna Vanalinna Päevade raames esinevad noorteorkestrid 3. ja 4. juunil Raekoja platsi laval.

"Igal lapsel oma pill" Hooandja portaalis | 25 veebr 16, janne.jakobson

Anna hoogu "Igal lapsel oma pill" projektidele kas projekti esitajana või toetajana!

Valiti liidu uus juhatus järgnevaks kolmeks aastaks | 14 veebr 16, janne.jakobson

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu üldkogu valis 14. veebruaril toimunud koosolekul juhatuse järgnevaks kolmeks aastaks. Juhatuse liikmeteks valiti Jüri-Ruut Kangur, Hando Põldmäe, Riivo Jõgi, Kristo Joosepi ja Ott Kask.

Aastapreemia pälvis metsasarveõpetaja ja noorteorkestri dirigent Kaido Otsing | 14 veebr 16, janne.jakobson

13. veebruaril anti VII noorteorkestrite festivalil üle kolmas Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia, mille pälvis metsasarveõpetaja, dirigent, aktiivne kontserdikorraldaja ja seadete kirjutaja Kaido Otsing.

Liit, mis liigutab muusikavägesid | 09 veebr 16, janne.jakobson

Eestis on üle viie aasta aktiivselt tegutsenud üks arvukas ja osavõtjaterohke muusikaliit. Tegevus on viljakas ja tihe, toimunud on palju kontserte ja muid üritusi ning kaasa on haaratud kõik Eestimaa piirkonnad. Selliseks ühenduseks on Eesti Sümfooniaorkestrite Liit. Asjaosalised ise on kursis kõige rohke ja põnevaga, mis liiduga kaasas käib; siinkohal aga tahaks selle olulise organisatsiooni tegevust ja saavutusi lähemalt tutvustada ning anda sõna neile, kes ise tegemiste keskel on.

Liidu tegevusest ja eesmärkidest räägivad lähemalt ESOLi juhatuse esimees Jüri-Ruut Kangur, Räpina ja Põlva muusikakooli õpetaja ja dirigent Riivo Jõgi ning ESOLi juhatuse liige Hando Põldmäe.


Pärnu regiooni muusikakoolide sümfooniaorkester alustas proovidega | 27 jaan 16, janne.jakobson

Pärnu kontserdimajja kogunes 17. jaanuari hommikul poolsada noort pillimängijat Pärnumaalt, Lihulast, Märjamaalt ja Kuressaarest, et moodustada Pärnu regiooni muusikakoolide sümfooniaorkester.

Tallinn International Youth Orchestra andis Peterburis kolm kontserti | 27 jaan 16, janne.jakobson

S novõm godom ehk kuidas TIYO Peterburis kontsertreisil käis. 

Aasta noor orkestridirigent 2015 on Riivo Jõgi  | 26 jaan 16, janne.jakobson

Laupäeval, 23. jaanuaril kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad. 

Algas kollektiivide registreerumine 2017. aasta XII noorte laulu- ja tantsupeole “Mina jään” | 21 jaan 16, janne.jakobson

XII noorte laulu- ja tantsupeole registreerimine toimub laste ja noorte kollektiividele 19. jaanuarist kuni 22. veebruarini. Selleks tuleb kollektiivi ühel esindajal täita laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris kollektiivi nimel taotlus aadressilregister.laulupidu.ee.

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu üldkogu toimub 14. veebruaril | 21 jaan 16, janne.jakobson

Pühapäeval, 14. veebruaril algusega kell 10 toimub Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu kontoris (Toompuiestee 20, Tallinn) üldkogu ja valitakse liidu juhatus järgnevaks kolmeks aastaks.

Jõgevamaa kultuuripärliks valiti Põltsamaa muusikakooli õpetaja Hiie Taks | 20 jaan 16, janne.jakobson

Eesti Kultuurkapitali poolt väljaantava preemia Jõgevamaa Kultuuripärl 2015 laureaadiks on Põltsamaa muusikakooli viiuli ja vioolapetaja Hiie Taks, kelle juhendamisel tegutseb samas huvikoolis kammerorkester.

Aastapreemia nominendid on selgunud | 16 dets 15, janne.jakobson

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemiale esitati seekord seitse kandidaati.

Preemia nominendid on:

 • Riivo Jõgi - esitaja Nõmme Muusikakool
 • Katrin Talmar - esitaja Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester
 • Kaido Otsing - esitajad Kuressaare Muusikakool ja Tartu I Muusikakool
 • Lauri Sirp - esitaja Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester
 • Harjumaa Keelpilliorkester - esitaja Harjumaa keelpilliõpetajad
 • Tekla Tappo - esitaja Harjumaa Keelpilliorkester
 • Viimsi Muusikakooli Orkester - esitaja Eesti Sümfooniaorkestrite Liit

VII noorteorkestrite festival toimub 13. veebruaril Estonia kontserdisaalis | 10 dets 15, janne.jakobson

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu VII noorteorkestrite festival toimub laupäeval, 13. veebruaril 2016 kell 15 Estonia kontserdisaalis. Suurejoonelisel tasuta kontserdil esinevad 10 noorteorkestrit ning antakse üle Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia. Kontsert kulmineerub 2017. aasta noorte laulupeo sümfooniaorkestrite kava esitlemisega.

Aastapreemia kandidaatide esitamine - tähtaeg 9. detsember | 25 nov 15, janne.jakobson

Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ootab ettepanekuid aastapreemia kandidaatide osas. Märgake tublisid tegijaid enda ümber ja palun esitage kandidaat 9.detsembriks.

Põlva Muusikakooli Keelpilliorkestri esinemine Läti orkestrite festivalil Daugavpilsis võeti väga soojalt vastu | 13 nov 15, jr.kangur

6.-7.novembril toimus II Läti Orkestrite Assotsiatsiooni festival Daugavpilsis ja seal osales Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu esindajana väga edukalt Põlva Muusikakooli keelpillorkester Riivo Jõgi juhatusel.

Põlva Muusikakooli Keelpilliorkester osaleb Läti Noorteorkestrite Festivalil Daugavpilsis | 05 nov 15, jr.kangur

Läti Orkestrite Assotsiatsiooni II noorteorkestrite festival toimub 6.-7.novembril Daugavpilsis ja seal osaleb Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu esindajana Põlva Muusikakooli keelpillorkester Riivo Jõgi juhatusel.

Maailma Amatöörorkestrite Föderatsiooni Festivalil Milanos osalesid muusikud Eestist | 28 okt 15, jr.kangur

Maailma Amatöörorkestrite Föderatsiooni (WFAO) Festivalil Milanos 16.-21.septembril osalesid ka 4 muusikut Eestist, Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestrist.

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester esines juulis Milanos EXPO-l | 22 okt 15, jr.kangur

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester andis 20.juulil kontserdi EXPO Maailmanäitusel Milanos Eesti paviljonis.

Prantsusmaal Eurochestries Noorteorkestrite Festivalil osales 3 muusikut ka eestis ja ühendorkestrit dirigeeris külalisena Jüri-Ruut Kangur | 19 okt 15, jr.kangur

Eurochestries Festivalil Charente-Maritimes osales üle 300 orkestri-ja kammermuusiku ja koorilaulja 9 riigist, sh. 3 individuaalmuusikut Eestist. Festivali kunstiline tase oli kõrge ja kokku toimus 53 kontserti, sh. lõppkontserdid Pons´is ja Jonzac´is, kus esines nädala jooksul omandatud nõudliku klassikalise sümfoonilise muusika kavaga 2 ühendorkestrit, mis koosnesid osalenud orkestrite ja kammeransamblite muusikutest. Festivali kutsutud külalisdirigendiks oli Jüri-Ruut Kangur, kes juhatas prantsuse helilooja Maurice Delage`i teose "Portes d`Ocean" esiettekannet ja ka eesti muusikat, V.Kapi 2.sümfoonia 2.osa ja E.Kappi "Mõõkade tagumine"

X Euroopa Orkestrite Festivalil Cremonas osales 3 eesti noorteorkestrit | 19 okt 15, jr.kangur

X Euroopa Orkestrite Festivalil 4.-7.juunil Itaalias Cremonas osalesid Eestist Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester, Harjumaa Keelpilliorkester ja Põltsamaa Muusikakooli Kammerorkester.

Liivimaa noorteorkestril täitus esimene tegutsemisaasta | 15 juuni 15, Mikk Uusmäe

Liivimaa noorteorkester on esimese tegutsemisaastaga kujunenud juba rahvusvaheliseks kollektiiviks - mängijad on Eestist ja Lätist ning üks dirigentidest on hispaanlane. Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti sümfooniaorkester andis Valgas piirilinnade festivali "Helisev Liivimaa" lõppkontserdi.

31. mail, 1. juunil ja 6. juunil toimuvad noorteorkestrite kontserdid Tallinnas Raekoja platsil! | 20 mai 15, Mikk Uusmäe

Tallinna Vanalinna Päevade raames toimuvad noorteorkestrite kontserdid Raekoja platsil!
Vaata lähemalt siit

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester annab volbriõhtul suurejoonelise tasuta kontserdi! | 23 apr 15, Mikk Uusmäe

Volbriõhtul, 30. aprillil algusega kell 20.00 annab Tallinna Ülikooli aulas suurejoonelise tasuta kontserdi Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester. Lühikese ajaga on dirigent Martin Sildose juhtimisel Tallinna ainsast harrastajate sümfooniaorkestrist kujunenud professionaalse kõlaga tugev kontserdikollektiiv, mis on tänaseks esinenud juba 30 korda.

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri Kevadkontsert 4. mail! | 20 apr 15, Mikk Uusmäe

Noorteorkestrite kontserdid Rakveres ja Tallinnas juba 25. aprillil! | 20 apr 15, Mikk Uusmäe

19. aprillil toimub Paide Kultuurikeskuses ESOLi Kevadfestival | 17 apr 15, Mikk Uusmäe

Sel pühapäeval, 19.aprillil kell 16.00 toimub Paide Kultuurikeskuses Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu korraldusel noorte sümfooniaorkestrite kevadfestival. 

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester hankis oksjonilt kontrabassi | 17 apr 15, Mikk Uusmäe

Tallina Ülikooli Sümfooniaorkester vajas kontrabassi ja leidis selle ostu-müügi ja oksjoniportaalist Osta.ee. Võistupakkumisel omandati 1965. aastal Peterburis valmistatud kontrabass 405 euroga.

Eestis esineb Saksamaa Rahvuslik Noorteorkester | 16 apr 15, Mikk Uusmäe

18. aprillil 2015 esineb Eestis kõrgetasemeline Saksamaa Rahvuslik Noorteorkester.

Liivimaa Nootreorkestri tegus aasta | 06 apr 15, Mikk Uusmäe

Liivimaa Noorteorkester on sel aastal esinenud juba mitmes kohas ning palju esinemisi on veel ees!

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester - ülikooli parim loominguline projekt | 01 apr 15, Mikk Uusmäe

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester pälvis ülikooli parima loomingulise projekti preemia

24. märtsil esietendus muusikal "Helisev muusika" Viimsi keskkoolis | 01 apr 15, Mikk Uusmäe

24. märtsil esietendus Viimsi keskkoolis muusikal "Helisev muusika"

Kaasa teeb Viimsi Muusikakooli Orkester, õpilased ja õpetajad, kokku 43 mängijat. Kokku antakse 10 etendust. Seni on kõik etendused läinud täismajale ja järelejäänud etendustele on vaid üksikuid kohti!

 

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri esinemine kontsertsarja "Noored muusikud" 10. juubeli kontserdil | 18 veebr 15, Mikk Uusmäe

Kontsertsarja „Noored muusikud” 10. juubeli kontserdil esinevad solistid Maria Listra, Koit Toome ja Reigo Tamm koos Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestriga

25. jaanuaril toimus Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu üldkogu | 27 jaan 15, Mikk Uusmäe

25. jaanuaril toimusid Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu üldkogu ja infotund.

Selgusid Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu 2014 aastapreemia laureaadid! | 27 jaan 15, Mikk Uusmäe

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu 2014 aastapreemiad pälvisid Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester ja Jüri-Ruut Kangur.

Selgusid Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu 2014 aastapreemia nominendid | 09 jaan 15, PMF

Teist aastat annab ESOL välja aastapreemia möödunud aastal silmapaistnud orkestrile, dirigendile, õpetajale või korraldajale. 

Ants Loos pälvis Valgamaa Kultuuripärli preemia! | 22 dets 14, Mikk Uusmäe

Valgamaa Kultuuripärli preemia sai Liivimaa Noorteorkestri kunstiline juht Ants Loos!

Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkestri ja Tallinna Ülikoolide kooride ühiskontserdid üle Eesti! | 25 nov 14, Mikk Uusmäe

Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester, Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor ja Tallinna Ülikooli Meeskoor ühendavad jõud ning korraldavad kontserdid Viljandis ja Pärnus!

16. novembril toimus Pärnus Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu Sügisfestival! | 23 nov 14, Mikk Uusmäe

16. novembril toimus Pärnus Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu Sügisfestival, kus osales kokku kaheksa liidu liikmesorkestrit. Kontsert kulmineerus 250-liikmelise orkestri esituses kõlanud Jean Sibeliuse "Finlandiaga".

Klassikaraadio Delta saates Eesti Sümfooniaorkestrite Liidust | 14 nov 14, Mikk Uusmäe

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu juhatuse liikmed Jüri-Ruut Kangur ja Hando Põldmäe käisid Klassikaraadio Delta saates intervjuud andmas.

Pea kolmsada noort sümfoonikut astuvad Pärnu kontserdimaja lavale | 14 nov 14, Mikk Uusmäe

Pühapäeval, 16. novembril esinevad Pärnu kontserdimajas kaheksa Eesti noorte keelpilli-ja sümfooniaorkestrit. Kontserdi kulminatsiooniks kujuneb 270 noore muusiku poolt ühiselt esitatav Sibeliuse „Finlandia“, mida juhatab dirigent Risto Joost.

X Euroopa Orkestrite Festival toimub 4.-7.juunil 2015 Itaalias Cremonas. | 10 nov 14, Mikk Uusmäe

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidul on nüüdsest ka ametlik Facebooki leht! | 09 nov 14, Mikk Uusmäe

https://www.facebook.com/orkestrid

Tallinna ja Tartu ülikoolide sümfooniaorkestrite esimene ühine ülesastumine | 09 nov 14, Mikk Uusmäe

Pühapäeval, 16. novembril kell 16 astuvad esimest korda ühisel kontserdilaval üles Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestrid. Koosesitamisele tuleb Beethoveni avamäng kurbmängule "Egmont", mida dirigeerib Martin Sildos.

Tallinna ja Riia ülikoolide sümfooniaorkestrid annavad ühise kontserdi | 23 okt 14, Mikk Uusmäe

Laupäeval, 25. oktoobril kell 18 annavad Tallinna Metodisti kirikus ühise kontserdi Tallinna Ülikooli sümfooniaorkester ning Riia Õpetajahariduse ja Hariduskorralduse Akadeemia sümfooniaorkester. Kahe orkestri esituses kõlab kontserdil nii Eesti ja Läti muusika kui ka maailmaklassika. Ühiselt tuleb esitamisele J. Brahmsi "Akadeemiline avamäng". Dirigeerivad Martin Sildos ja Guntars Bernats. Kontsert on tasuta.

Noorteorkestrite Sügisfestival Pärnus! | 22 okt 14, Mikk Uusmäe


2015. aasta noorteorkestrite festivale on tulemas Prantsusmaal, Itaalias, Brasiilias, Iisraelis jm. | 22 okt 14, Mikk Uusmäe


Esmaspäeval, 30. juunil, kell 19.00 esineb USA noorteorkester Estonia kontserdisaalis! | 26 juuni 14, Mikk Uusmäe

Eesti Sümfooniaorkestrite Liit korraldab laulupeo eel 3.juulil Viru Keskuse Katusekinos orkestrite katusekontserdi> | 12 juuni 14, Mikk Uusmäe


Orkestrite liidu asutatud Liivimaa Noorteorkester andis oma esimese kontserdi! | 12 juuni 14, Mikk Uusmäe


Noorte sümfooniaorkestrite kontserdid Tallinna Raekoja platsil Vanalinna Päevade raames | 28 mai 14, Mikk Uusmäe


Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu noorte sümfooniaorkestrite kontserdid Vanalinna Päevade raames Tallinna Raekoja platsil! | 08 mai 14, Mikk Uusmäe

Orkestrite liidu asutatud Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester andis oma esimese täispika kontserdi ning esines ka Kaunases ja Riias! | 08 mai 14, Mikk Uusmäe

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu ja Eesti Muusika Päevade koostööprojekt! | 16 apr 14, Mikk Uusmäe

Jüri-Ruut Kangur pälvis Tallinna Ülikooli teenetemärgi! | 23 märts 14, Mikk Uusmäe

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu üldkogul võeti liikmeks 3 uut orkestrit! | 29 jaan 14, Mikk Uusmäe

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia pälvis Tonio Tamra! | 27 jaan 14, Mikk Uusmäe

Kultuurkapitali Kultuuripärli preemia sai Põlvamaal Põlva Muusikakooli keelpilliorkestri dirigent Riivo Jõgi! | 13 jaan 14, Mikk Uusmäe

Laulupeo sümfooniaorkestrite eel- ja peaproovide ajad! | 13 jaan 14, Mikk Uusmäe


25. jaanuaril toimub Tallinnas ESOL üldkogu ja infotund! | 13 jaan 14, Mikk Uusmäe


Eesti Sümfooniaorkestrite Liidul on nüüdsest Youtube kanal! | 23 dets 13, Mikk Uusmäe

Eesti Sümfooniaorkestrite Liit annab välja aastapreemia! | 13 dets 13, Mikk Uusmäe


Eesti Sümfooniaorkestrite Liit korraldas Valgas festivali! | 28 nov 13, Mikk Uusmäe


Eesti Sümfooniaorkestrite liit laenutab välja noodipulte kontserttegevuseks! | 31 okt 13, Mikk Uusmäe

24. novembril kell 16 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Noorte sümfooniaorkestrite kontsert! | 28 okt 13, Mikk Uusmäe

Uuendatud välismaa festivalide info! | 23 okt 13, Mikk Uusmäe

Dirigentidele ja õpetajatele mõeldud dirigieerimise täiendõppe võimalus! | 10 okt 13, Mikk Uusmäe

24. novembril toimub Valgas noorte sümfooniaorkestrite kontsert! | 10 okt 13, Mikk Uusmäe


2014. a. üldlaulupeo sümfooniaorkestrite esimeste eelproovide ajad selgunud! | 18 sept 13, Mikk Uusmäe


Üldlaulupeo sümfooniaorkestrite õppematerjalid on valmis | 05 sept 13, martenaltrov


4. septembril tegi oma esimese orkestriproovi Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester! | 05 sept 13, martenaltrov


Noorte sümfooniaorkestrite esinemised Vanalinna Päevade raames Tallinna Raekoja platsil! | 30 mai 13, martenaltrov


Saaremaa rütmi- ja improvisatsioonilaager 2013 registreerimise tähtaeg 31. mai | 07 mai 13, martenaltrov


21.aprill toimus Narva Geneva Keskuses edukalt Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu korraldatud noorte sümfooniaorkestrite kontsert | 29 apr 13, martenaltrov

The World Orchestra Festival "One Future", 25.-28.juulil 2013 Viinis jm. Austrias registreerimise tähtaeg 30.aprill 2013 | 28 märts 13, martenaltrov

Euroopa Liidu Noorte Puhkpilliorkester 2013 Registreerimine enne 31. märtsi | 26 veebr 13, martenaltrov

Euroopa Liidu Noorte Puhkpilliorkester koosneb 15-30 aastastest muusikutest, kes mängivad puhk-, löökpilli või kontrabassi/harfi/klaverit.

Kontserdid toimuvad ajavahemikul 11-20 juulini Luksemburgis ja Hollandis.

5. Rahvusvaheline soolo- ja ansamblikonkurss “Giovani Musicisti - Città di Treviso” aprillis Trevisos, Itaalias. | 26 veebr 13, martenaltrov

5. Rahvusvaheline soolo- ja ansamblikonkurss “Giovani Musicisti - Città di Treviso”  6-7 ja 13-14 aprillil Trevisos, Itaalias. Registreerimistähtaeg 17. märts


"Allegromosso Music Holiday" Ricciones, Itaalias. 30.juuni - 6. juuli | 01 veebr 13, martenaltrov

"Allegromosso Music Holiday" Ricciones, Itaalias. 30.juuni - 6. juuli

vaata: www.allegromosso.eu

Summa Cum Laude festival Viinis. Esinemisvõimalus suurtel lavadel: Musiverein´i kuldne saal, äsja avatud Viini Poistekoori saal ning Viini kontserdimaja suur saal | 17 jaan 13, martenaltrov


Maailmakuulus Verbier Festival Šveitsis kutsub noori vanuses 15-17 a. kandideerima festivali orkestrilaagrisse. | 17 jaan 13, martenaltrov


Noorteorkestrite festivalid Prantsusmaal, Slovakkias, Venemaal, Brasiilias, Kanadas 2013.a. suvel | 17 jaan 13, martenaltrov


International Meeting of Young Musicians 2013 toimub Poolas 1.-6.juuli 2013 | 29 dets 12, martenaltrov

I Rahvusvaheline Noorteorkestrite Festival Iisraelis 2.juuni-13.juuli 2013 | 19 dets 12, martenaltrov

vaata: www.yofi-israel.com

Euroopa Noorte Muusikafestival (sh. orkestrite konkurss) 3.-6.mai 2013 Neerpeltis (Belgia): | 30 nov 12, martenaltrov

15. Euroopa Noorteorkestrite Festival Firenzes jm. Itaalias 1.-31.juuli 2013 | 30 nov 12, martenaltrov